Obserwatorzy

czwartek, 3 lipca 2014

ENGLISH MATTERS 42/2013


English Matters jest wspaniałą gazetą, dwumiesięcznikiem, który ma za zadanie nauczyć nas lepiej języka angielskiego. Dziś przedstawię Wam numer 43/2013.

Już na samym początku magazyn przyciąga wzrok poprzez widniejącą na nim młodą, utalentowaną, jakże piękną Jennifer Lawrence. Zagrała ona w Igrzyskach Śmierci., muszę przyznać, że gazetę wybrałem właśnie ze względu na jej wywiad w środku. 

Na pierwszych stronach This and That możemy zapoznać się z angielskimi skrótami napisanymi żartobliwie, tak jakby w krzywym zwierciadle. Będzie też nieco o Stanisławie Auguście Poniatowskim, oczywiście to nie wszystko co możecie znaleźć w tej kategorii.  


W następnym dziale zatytułowanym People and Lifestyle poczytamy co nieco o modzie, poznamy nazwy skóry, którą  nabywa się z wiekiem, mam tu na myśli zmarszczki, przebarwienia słoneczne itp. , będzie o operacjach plastycznych. 

Dobrze, nie będę zdradzał  wszystkich artykułów, lecz musicie wiedzieć, iż możecie znaleźć również szokujące zdjęcie Leady Gagi  w sukience z mięsa, oczywiście wcześniej wspomniany wywiad z aktorką Igrzysk Śmierci. Magazyn zabierze nas w świetną wyspę, na Kubę. Jednym z ciekawszych reportaży jest tekst o wyścigach zwierzątek, oraz o sporcie na obrazach. 

Dzięki słowniczkom trudnych słów przyjemnie się czyta i pomaga to w nauce, jednak język obcy trzeba znać przynajmniej na poziomie podstawowym, aby coś zrozumieć, przypominam, że teksty są w całości po angielsku i tylko najtrudniejsze słowa zostały tłumaczone. Warto wspomnieć też, że przy niektórych tekstach są kody do odsłuchania w internecie, dzięki temu możemy usłyszeć perfekcyjnie dobrą wymowę słówek.

Dwumiesięcznik jest świetną inicjatywą dla ludzi uczących się obcego języka, lub tych, którzy chcieliby się dowiedzieć nieznanych słówek. Polecam. 

Za naukę w miły sposób dziękuję:4 komentarze:

 1. Nie kupuje żadnych czasopism, ani polskich, ani tym bardziej obcojęzycznych, dlatego tym razem spasuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię te magazyny. Są swietne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Już kiedyś znajoma poleciła mi English Matters. Ostatnio bardzo skupiłam się na nauce języka angielskiego. Cóż.. może kupię. Nic przecież nie stracę.

  Słuchasz rocka? Czego konkretnie?

  ~Gaviota

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze sie czyta i naprawdę można nauczyć się wielu słówek. Podoba mi się tez to ze niektóre artykuły można wysłuchać :) mam kilka egzemplarzy tego magazynu w domu ale nie mogę sie zmobilizowac żeby siasc nad tym...

  OdpowiedzUsuń

Szanowny czytelniku!
Zostaw ślad po sobie, na każdy komentarz staram się odpowiadać.
Jeśli nigdy nie bylem u Ciebie daj swój namiar.
Pozdrawiam i zachęcam do czytania moich innych wpisów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...